top of page

SEKTÖRÜNÜZ

ÇÖZÜMLERİMİZ

SERVİSLERİMİZ

KURUMSAL

İLETİŞİM

Sektörel Lojistik Çözümleri

Biliyoruz, işiniz çok özel. Sektörünüzün lojistik ve taşımacılık ihtiyaçlarına cevap veren çözümlerimizi burada keşfedin.

Entegre Lojistik Çözümleri

Onlarca servisle kafanızı karıştırmıyoruz. Tüm lojistik ve taşımacılık ihtiyaçlarınızı tek bir çözüm altında topluyoruz.

İletişim

Netlog Lojistik merkezleri ve depolarının iletişim bilgilerine ulaşın. Aklınıza takılan her soru için buradayız.

header.jpg

Ürünlerinizle birlikte gönderdiğiniz paletlerin maliyetlerini üstlenmeyin!

11

Türkiye’de Palet Servis Merkezi

680

Müşteri

380

Dedike TIR

3,000,000

Aylık Palet Hareketi

+2,500,000

Adetlik Özmal Palet Havuzu

5,000

Noktadan Haftalık Teslimat ve Toplama

Avantajları

Palex’i Keşfedin

Palex’in Türkiye genelinde 11 deposu vardır. Palet stoklama, tamir ve sipariş için hazırlama hizmetleri bu depolarda verilir.

Müşterilerin talep ettiği paletler depolardan veya antlaşmaya göre diğer zincir depolardan yüklenerek müşterinin talep ettiği noktaya sevk edilir. Bu süreçte müşteri ilişkilerini ve ihtiyaçlarını yönetmek üzere müşteri hizmetleri birimi, nakliye operasyonlarını yönetmek içinse operasyon birimi aktif şekilde çalışır. Müşteriler paletlere ürünlerini yükleyerek paletleri zincir market depolarına veya bayilere sevk eder.

Palet toplama süreci müşterilerin sevk bildirimiyle başlar. Bu bildirimden sonra Palex saha yöneticileri ve ofisteki toplama ekibi zincir depolar ve bayilerle iletişime geçerek palet toplamasını gerçekleştirir.

Paletler depolara döndükten sonra tamirden geçirilir ve yeniden kullanılmak üzere tedarik zincirine sunulur. Hurda paletler yedek parça olarak kullanılarak sisteme geri kazandırılır ve palet atığı oluşturulmaz.

Nasıl Çalışır

Müşterilerle karşılıklı palet mutabakatlaşmalarına, en uygun paleti almak için satın alma pazarlıklarına, palet kaybettik mi? dertlerine son veriyoruz.

Gönderi ve kabul merkezlerinde paletlenmiş yüklerin araçlara yüklenmesi veya boşaltılması dökme taşımaya oranla çok daha süratlidir. Aslında malların depo raflarında stoklanabilmesi için paletlenmiş olması gerektiği de düşünüldüğünde genelde konusu yapılmayan ahşap paletlerin ne kadar çok kullanıldığı ve ne kadar ciddi bir maliyet kalemi olduğu ortaya çıkar. Palex olarak eski sistem paletleri satın alıp karşılıksız bir şekilde tekrar geri almamak üzere gönderim yapmaya son veriyoruz. Palex size kullandığınız palet başına tek yön palet kiralama hizmeti verir. Palet satın alma masraflarınızı %90 düşürme imkanı tanır.

Palet Takip Sistemi

Palet Takip Sistemi (PTS), PALEX müşterilerinin paletle ilgili tüm operasyon ve maliyetlerini web tabanlı tek bir sistem üzerinden takip etmesini sağlayan bir yazılımdır. PALEX müşterileri, PTS ile istedikleri tarihler arasındaki sevk ve toplama talimatlarını takip edebilir, adet ve fiyatlarını görebilir, performansını analiz edip inceleyebilir. Buna ek olarak, kullanıcılar, ay sonu mutabakatında, taranmış onaylı irsaliyeler üzerinden mutabakat yapabilirler.

bottom of page